Henna na rzęsy i brwi
Henna to barwnik roślinny, który jest produkowany z pędów i liści rośliny zwanej lawsonią bezbronną. Używana do malowania skóry od ponad 5000 lat. Aktualnie malowanie henną jest coraz bardziej modne i ze względu na nawet trzytygodniową wytrzymałość coraz częściej nazywane przez wykonawców tatuażami z henny. Bardzo często można spotkać w salonach kosmetycznych zabieg henną wykonywany na oczach. Kobiety też wykonują zabiegi malowania henną rzęs oraz brwi w domu przy pomocy podstawowych produktów. Do farbowania rzęs i brwi używa się farb roślinnych lub syntetycznych. Farby syntetyczne występują w kremie i proszku w kolorach czarnym lub brązowym.
Jeżeli męczy Cię codzienne malowanie rzęs lub Twoje oczy źle tolerują tusz na rzęsach, można je ufarbować w gabinecie kosmetycznym lub samemu w domu.
Henna utrzymuje się mniej więcej 4 tygodnie. Farbowanie rzęs wykonuje się raz w miesiącu, natomiast brwi co 2 tygodnie. Należy jednak pamiętać, że rzęsy po zrobieniu henny nie wyglądają na dłuższe czy gęstsze. Taki efekt można otrzymać wykonując zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs metodą 1 do 1.
Do farbowania rzęs i brwi potrzebujemy:
-farbę,
-wodę utlenioną,
-cienki pędzelek do henny,
– patyczek kosmetyczny,
– pęsetę,
– watkę, płatki kosmetyczne,
-szklane naczynie do farby,
– miseczkę do zmycia farby,
– preparat do dezynfekcji oczu,
– krople łagodzące podrażnienia oczu,
-wazelinę,
– preparat do demakijażu oczu,
Zabieg:
Na początku należy przygotować klientkę do zabiegu. Powinno się Ją okryć ręczniczkiem w celu zabezpieczenia odzieży przed ewentualnym zaplamieniem. Następnie zmywa się makijaż oczu i brwi. Kolejnym etapem jest przygotowanie podkładu. Płatek kosmetyczny trzeba zamoczyć w wodzie, złożyć na pół i wyciąć minimalny kształt łezki. Następnie podkład oraz okolice oczu i brwi smaruje się wazeliną lub tłustym kremem, aby nie pofarbować skóry twarzy. Podkład należy położyć na posmarowaną skórę. Wszystkie dolne rzęsy powinny znajdować się na podkładzie.
Przy farbowaniu brwi i rzęs po raz pierwszy powinno się wykonać próbę uczuleniową. Preparat należy nanieść na plecy, za ucho lub ramię klientki. Odczyn uczuleniowy jest widoczny po upływie 24-48 godzin. Jeżeli nic się nie pojawiło można przystąpić do wykonania henny.
Hennę nabiera się pędzelkiem i równo rozprowadza na rzęsach. Nadmiar farby z górnej powieki trzeba zebrać patyczkiem kosmetycznym. Rozrobiona henna do brwi powinna mieć rzadszą konsystencję niż do rzęs, tak aby lekko rozprowadzała się na włoskach. Zaczyna się od nałożenia henny po zewnętrznej stronie, mniej więcej w połowie łuku brwiowego i rozprowadzenia do końca. Następnie domalowywana jest część przy nasadzie. Aby nadać ładny kształt, ciągłym ruchem, jak przy rysowaniu zaznacza się najpierw górną linię brwi, a po chwili wypełnia się resztę. Jeżeli wyjedziemy henną poza kontur brwi, powinno się ją zetrzeć przy pomocy patyczka kosmetycznego. Hennę na brwiach trzyma się od 5 do 10 minut, a na rzęsach od 5 do 20 minut. Po upływie tego czasu należy usunąć resztki farby płatkiem kosmetycznym, zdjąć podkłady oraz zmyć krem spod oczu. Po zmyciu farby oka przemywa się roztworem soli fizjologicznej i w przypadku podrażnień aplikuje się krople łagodzące. A zakończenie skórę wokół oczu nawilża się kremem.
Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu:
– świeżo wydepilowane brwi,
– uszkodzenia i choroby oczu,
-stany zapalne i alergiczne skóry,
– choroby zakaźne,
-niektóre dermatozy,
– uszkodzenia i otarcia naskórka w okolicy oczu i brwi,
-soczewki kontaktowe.
Kolejne porady o przedłużaniu rzęs:
- przedluzanie rzes
- 0 comments